У своєму житті сім’ї часто зустрічаються з різними факторами, які можуть негативно вплинути на їх стабільність. Від того як будуть розвиватись та вирішуватись складні та конфліктні ситуації залежить майбутнє сім’ї. На жаль, досить часто, невирішені сімейні конфлікти в кінцевому результаті призводять до розлучення.

Розлучення – це складний процес, який забирає багато сил та енергії у кожного з подружжя. Воно призводить до багатьох змін у житті людини (соціальних та психологічних), з якими їй не завжди легко впоратись. Навіть, якщо  подружжя прийняло рішення розірвати шлюб добре все зваживши, в процесі розлучення виникає багато питань, які потребують обговорення і вирішення, що може призвести до непорозумінь, емоційної напруги та ескалації конфлікту.

Особливо складно переживають конфлікти в сім’ї та розлучення батьків, діти. Для них це руйнування їхнього звичного маленького світу, що може, в подальшому, стати причиною ряду негативних психологічних та соціальних наслідків у розвитку особистості дитини. Дуже важливо, щоб батьки мирно, цивілізовано та «екологічно» пройшли через процедуру розлучення. Люди втрачають ролі «чоловіка» та «дружини», але залишаються ролі «батька» та «матері». Потрібно навчились не лише сваритись і конфліктувати, але й знаходити спільну мову. Щоб, будучи розлученими, вміти домовлятись і спільно приймати рішення стосовно питань життя та виховання дітей.

Сімейна медіація – це «процес», в якому незалежна третя сторона допомагає учасникам сімейного конфлікту покращити комунікацію один з одним і прийняти задовільне для обох сторін, усвідомлене рішення, з питань, пов’язаних з розлученням, а також з фінансових і майнових питань.

Медіація в сімейній сфері націлена на те, щоб допомогти батькам та іншим членам сім’ї дійти згоди стосовно важливих для них питань і розробити моделі їхньої подальшої взаємодії з дітьми.

Основне завдання – допомогти сім’ї при розлученні або в інших конфліктних ситуаціях адаптуватись до змін, які відбуваються на кількох рівнях одночасно: на емоційному, економічному, психологічному і соціальному.

Ірина Демоненко, медіатор, коуч