Директор Львівського центру медіації Анна Лиско взяла участь у міжнародній конференції «Вирішення спорів в режимі он-лайн — покращення доступу до правосуддя в Україні», організованій Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя».

Мета заходу – ознайомити суддів, адвокатів, медіаторів, представників органів державної влади, суддівського самоврядування, громадянського суспільства з можливостями он-лайн врегулювання спорів як засобу, що сприяє їх швидкому вирішенню, зменшенню завантаженості суддів та підвищенню задоволеності сторін спору результатами його вирішення.

Під час конференції учасники ознайомилися з історією розвитку он-лайн врегулювання спорів, його перевагами, обмеженнями та кращими практиками застосування. Доповідачами були висвітлені питання практичного застосування он-лайн врегулювання спорів на прикладах онлайн засобу вирішення спорів Rechtwijzer, впровадженого Радою правової допомоги Нідерландів у рамках державного-приватного партнерства, третейського суду з вирішення цивільних спорів Ванкувера (Британська Колумбія, Канада) тощо.

Також присутнім продемонстрували роботу системи он-лайн врегулювання спорів, під час якої вони побачили справу з позиції кожної зі сторін, дізналися,  як система здійснює аналіз фактичних обставин справи, задає питання та які рішення вона пропонує обом сторонам.

Виступаючи зі вступним словом, керівник програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон та директор Офісу з питань демократії та врядування USAID Томас Уайт наголосили на актуальності тематики заходу та висловили сподівання, що результатом роботи конференції стане напрацювання рекомендацій щодо розвитку он-лайн врегулювання спорів в Україні.

Відеозапис конференції розміщений за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=-dVMJ14veoA (перший день конференції), https://www.youtube.com/watch?v=sJAQTocO7eg (другий день конференції).