На тренінгах, семінарах, спілкуючись з колегами ми, медіатори, часто кажемо, що медіація — це магія.

Так само ми інколи відповідаємо на питання співбесідника «А що ж таке медіація?», коли хочемо його заінтригувати, а можливості розповісти про суть процедури у нас немає.

То ж настав час з`ясувати: у чому ж полягає магія медіації? І чому медіатори є чарівниками?

Перш за все — медіатори є справжнісінькими чарівниками з огляду на їхні «чарівні палички», а саме комунікаційні навички та емоційну компетентність, завдяки яким вони можуть спонукати людину пірнути з позиції до власних інтересів та потреб. Це трохи складніше, ніж «Алохомора», але абсолютно можливо для професійного медіатора.

Окрім того, в результаті медіації відбувається своєрідна трансформація. Коли від емоційного та позиційного «Я хочу», людина переходить до того, що для неї насправді важливо та що реально відповідає її інтересам. На відміну від компромісу, коли людина змушена відмовитись від частини своїх інтересів, в результаті медіації здійснюється переоцінка своєї позиції з огляду на власні інтереси, потреби та цінності.

І третє: в результаті медіації покращуються стосунки сторін! І стосунки не просто відновлюються чи продовжуються, а справді покращуються, оскільки сторони доклали зусиль, щоб почути один одного! А цього так бракує у сучасному діджиталізованому світі, де так мало місця для щирості та довіри!

Отже, не зволікайте — практикуйте магію ті, хто вже закінчив медіаційні Хогвортси, або наважуйтесь застосовувати її у своїй щоденній діяльності!

Кожен з нас чарівник, пам’ятайте про це!

І наважтесь на магію 😉

Анна Лиско