21-22 жовтня в Українському католицькому університеті відбудеться третій Львівський форум медіації.

Про програму

Ми пообіцяли собі не повторюватись зі спікерами та темами, що досить складно, оскільки усі наші попередні спікери першокласні фахівці у своїй справі. Але challenge accepted and completed. Цього року у нас нові спікери і теми. Також ми не будемо проводити психологічних тренінгів, натомість у нас буде тренінг з безпосередньо медіаційних навичок, зокрема як залучати людей до медіації, адже залучення до медіації – це вже 90% успіху всієї процедури.

Формат, який ми залишили – це наша традиційна мотиваційна конференція, на яку ми запрошуємо успішних та харизматичних людей. Для нас важливо не лише дати медіаторам професійну інформацію, але й підтримати їх в нелегкому польоті порцією натхнення, поставити нові запитання та спровокувати пошук власних відповідей.

Крім того, ще однією темою, яка повториться буде обговорення Кодексу етики медіатора. На минулорічному Форумі ми розпочали публічне обговорення і зрозуміли напрям, куди потрібно рухатись. Цього року Луїза Романадзе, член правління НАМУ, голова Комітету зі стандартизації представить результати тривалої та складної роботи у вигляді проекту розробленого Кодексу.

Новинки Форуму 

З нових тем – це медіація в IT. І можна було б нас звинуватити, що про IT не говорить лише лінивий, але це зараз дуже актуальна сфера, яка дуже потребує медіації і притаманних медіаторам навичок. Адже для успішної діяльності будь-якої IT – компанії важливою є не лише створення якісного та конкурентноздатного технологічного продукту, але й ефективна організація міжособистісних відносин. Саму тому ми звернемо увагу на особливості медіації, її переваги та медіаційні застереження у договорах.

На форумі учасники зможуть взяти участь у інтервізіях – це така цікава  та інтерактивна форма підвищення власної кваліфікації, коли троє учасників програють певний кейс з зупинками та обговореннями складних моментів.

Крім того, точно вперше серед спільноти медіаторів ми поговоримо не лише про успіхи, але про невдачі як окремих медіацій, так і спроб її інституційного запровадження. Ми хочемо звернути увагу, що вивчати їх так само важливо, а можливо і важливіше, ніж історії успіху.

Про цільову аудиторію

Наша аудиторія  – це досвідчені медіатори і початківці, практикуючі і ті, що лиш цікавляться, фанати та навіть скептики медіації. 

Мене часто питають: а я не медіатор, чи буде мені цікаво. Я відповідаю, що буде цікаво усім, хто має бажання та сміливість для того, щоб переглянути свій підхід до вирішення конфліктів, і не лише професійних. Навички медіації корисні для усіх, хто комунікує з людьми: юристів, педагогів, психологів, управлінців, бізнесменів, коучів, соціальних працівників. У нас траплялись ситуації коли після Форуму учасники, очевидно підхопивши наш вірус, прохидили тренінги з базових навичок медіації.

Особливість Форуму 

Це некомерційний проект, відповідно всі організатори та партнери, які долучаються роблять його з любов’ю і це, насправді, дуже добре відчувають учасники.
Наш форум наповнений цікавою, корисною та практичною інформацією від топових фахівців у сфері медіації, посмішками та доброю атмосферою, добрим гумором та обнімашками 🙂
Окрім підвищення кваліфікації, у нас також є мета створення спільноти, саме тому ми проводимо вечірку. Місце проведення – це завжди сюрприз для учасників, але це завжди особливе місце, яке цікаве і львівянам, і нашим гостям. Цього разу настрій буде злегка італійський.

І ще точно обіцяю, що це буде трохи солодший Форум за всі попередні 🙂

До зустрічі на Форумі!

Анна Лиско,

директор Львівського центру медіації, адвокат,
помічник-консультант народного депутата України.